F.A.Q
Jeśli masz więcej pytań...
1. Jakie są zalety projektu Sosnovkino w porównaniu z innymi podobnymi inwestycjami nieruchomościowymi w regionie?
W Nowosybirsku rynek nieruchomości pozamiejskich jest taki sam jak w większości Rosji. Od ponad 15 lat istnienia ustaw regulujących ziemie i własność prywatną, nie powstała jeszcze żadna odgórna inicjatywa budowy osad na przedmieściach. Większość osad i wsi wokół Nowosybirska zostało wybudowane w sposób chaotyczny i bez żadnego planu. Deweloperzy kupują ziemie od farmerów i zmieniają ich cel w urzędach, a potem budują tam potrzebną infrastrukturę krok po kroku, korzystając z pieniędzy ze sprzedaży ziem (czasem może to potrwać nawet do pięciu lat). Z powodu braku potrzebnej infrastruktury, nabywcy niechętnie decydują się na zakup, co powoduje, że deweloperzy nie mają potrzebnych pieniędzy na dokończenie inwestycji w krótkim czasie.

Projekt Sosnovkino przewiduje zbudowanie potrzebnej infrastruktury sieciowej i drogowej w ciągu jednego roku kalendarzowego na całym terenie osady, co jest możliwe, tylko jeśli pieniądze na to będą od razu dostępne. Z pomocą ICO, będziemy mogli zbudować potrzebną infrastrukturę bez żadnych problemów i sprzedać bez problemu ziemie w krótkim czasie, co przyniesie szybkie zyski, jako że istnieje deficyt na podmiejskie nieruchomości z wysokiej jakości infrastrukturą na rynku nieruchomościowym Nowosybirska.
2. Czy na rynku istnieją podobne działki w niższej cenie?
Na rynku nieruchomości Nowosybirska nie istnieje taki stosunek jakości do ceny. Wszystkie tereny z atrakcyjną lokacją i dobrze rozwiniętą infrastrukturą zostały stworzone za czasów Związku Radzieckiego. I, mimo że niektóre budynki nie wyglądają teraz tak interesująco, koszt działki na takich terenach jest kilkukrotnie wyższy niż w innych miejscach. Współczesne wsie i podmiejskie osady pozbawione są potrzebnej infrastruktury albo oferują już wybudowane domy dla nabywców. Minimalna cena działki koło nas wynosi około 8000 dolarów za 1000m2 (bez systemu kanalizacji, gazociągów i wyasfaltowanej drogi).
3. Czy istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju inwestycje?
Nowosybirsk jest największym miastem na Syberii, trzecim najbardziej zaludnionym w Rosji (około 2 milionów mieszkańców). Nowosybirsk jest centrum administracyjnym regionu Syberyjskiego, gdzie wydobywane jest 80% zasobów naturalnych eksportowanych przez Rosję.

Biorąc pod uwagę, że własność prywatna ziem, została wprowadzona w Rosji zaledwie 15 lat temu, rynek jest młody i zaczyna się właśnie rozwijać.
4. Jaka jest wymagana kwota potrzebna, aby zrealizować projekt?
Potrzebujemy zebrać dokładną kwotę 2 700 000 dolarów. Jesteśmy w tej branży od ponad 10 lat i przed rozpoczęciem fazy ICO, zrobiliśmy wszystkie potrzebne obliczenia i kalkulacje wymaganych funduszy. Wszystkie te informacje można znaleźć w naszym planie biznesowym.
5. Dlaczego nie bank?
To nie jest nasz pierwszy projekt i wiemy, że z odpowiednim podejściem projekty oparte na nieruchomościach przynoszą bardzo wysokie zyski, a najważniejszą cechą w takich projektach jest terminowość inwestycji. To pora na użycie nowych sposobów inwestowania. Ten projekt połączy przemysł budowlany z nowoczesnymi technologiami finansowymi.
6. Kto może zostać inwestorem?
Z zasady, inwestycje dotyczące przemysłu budowlanego są zwykle robione przez wielkie firmy lub pojedynczych małych inwestorów, chcących kupić nieruchomości w konkretnym regionie.

Główną ideą jest otwarcie kampanii crowdfundingowej. Dajemy możliwość dokonania inwestycji każdemu bez względu na miejsce zamieszkania lub obywatelstwo, czysto dla celów zarobkowych. W porównaniu ze zwykłą inwestycją, sam proces jest trochę inny w tym wypadku. Inwestor, jak i deweloper liczą na to samo - żeby zbudować to szybko i dobrze, i sprzedać najszybciej i najopłacalniej jak to możliwe.
7. Co sprawia, że inwestorzy mogą czuć się bezpiecznie?
Dajemy inwestorom wirtualny token, rodzaj wirtualnego aktywa, zabezpieczone przez istniejące ziemie. Po dokonaniu inwestycji pieniądze przelewane są do rosyjskiej firmy z zagranicznej Fundacji, która jest właścicielem 70% udziałów tej firmy. Ta swego rodzaju pożyczka jest podstawą zwrotu funduszy i otrzymania zysków z inwestycji. Ziemia posiadana przez firmę jest obciążona tym kredytem. Fundacja Sosnovkino może udostępnić potwierdzające dokumenty tym posiadaczom tokenów, którzy ujawnią swoje dane. Organizacja będzie dokonywać audytu co pół roku, a wszystkie raporty księgowe będą publikowane. Dodatkowo każdy posiadacz tokenu będzie brał udział w głosowaniach dotyczących ważnych spraw związanych z inwestycją. Na placu budowy będą zainstalowane kamery, aby każdy mógł monitorować proces i etap prac. Jeśli ktoś będzie chciał zrezygnować z udziału w projekcie, może to zrobić w każdej chwili.
8. Dlaczego używacie zagranicznej Fundacji do inwestycji?
Na terenie Rosji zakazane jest sprzedawanie kryptowalut. Z tego powodu, proces zakupy i sprzedaży kryptowalut będzie miał miejsce na Kajmanach. Pieniądze trafią na konto Fundacji Sosnovkino, a potem do firmy w Rosji na warunkach pożyczki. Fundacja na Kajmanach będzie posiadać 70% udziałów w firmie.
9. Jak dużo czasu potrzeba, aby inwestycja się zwróciła?
Planujemy, że inwestycja zwróci się całkowicie w ciągu dwóch lat. Po ukończeniu fazy ICO (która potrwa około miesiąca czasu i zakończy się w sierpniu), jeśli crowdfunding okaże się udany, rozpoczniemy wcielanie projektu w życie. Konstrukcja potrzebnej infrastruktury oraz dróg potrwa około roku i zakończy się w październiku 2018 roku.

Mamy zamiar zacząć sprzedawać działki już w grudniu 2017, nie czekając na ukończenie całości budowy. Jednak większa część sprzedaży będzie miała miejsce po zakończeniu budowy. Przewidujemy sprzedanie większości działek do października 2019 roku. W tych przedziałach czasowych zysk z inwestycji może przekroczyć nawet 300%. Wypłata zysków będzie kwartalna i zacznie się od października 2018.
10. Co się stanie, jeśli nie zbierzecie odpowiedniej kwoty poprzez ICO?
Jeśli nie uda nam się zebrać wystarczających funduszy, zwrócimy wszystkie pieniądze. Koszt inwestycji jest stały i potrzebujemy 2 700 000 dolarów.
11. Dlaczego zdecydowaliście się użyć takiej metody zbierania funduszy w sektorze budowlanym?
Pieniądze, które można zarobić poprzez odpowiednie podejście do podmiejskich inwestycji, mogą czasem okazać się znacznie większe niż zarobki firm technologicznych. Bardzo ważne jest zorganizowanie wszystkiego w czasie, aby osiągnąć zyski i dać ludziom produkt najwyższej jakości. Rynek takich nieruchomości w Rosji istnieje zaledwie od 2001 roku i mamy zamiar wykonać jeszcze wiele opłacalnych projektów w przyszłości w tym zakresie. Nie ma więc sensu, aby pakować się w długoterminowe skomplikowane procesy finansowe poprzez banki albo aby samemu powoli zbierać fundusze na realizacje projektów.
Wszyscy wiemy, że technologia blockchain jest bezpieczna i daje transparentność użytkownikom. Każdy użytkownik może zobaczyć, co jest sprzedawane i kupowane. Zysk trafia do osobnego portfela, a wszystkie transakcje są na bieżąco monitorowane.
12. Dlaczego ten projekt jest lepszy niż inne podobne?
Nie ma projektów inwestycyjnych takich jak ten. Jesteśmy pierwsi na rynku, aby przyciągnąć inwestorów używając ICO. Istnieją inne projekty ICO, które mogą zaoferować podobny zwrot, ale jedyną gwarancją na to jest ich pomysł lub umiejętności, co jest bardzo wysokim ryzykiem dla inwestora. My gwarantujemy realne ziemie.
13. Dlaczego oferujecie ICO do takich zysków?
To nie jest nasz jedyny projekt, a środki na wykonanie wszystkich projektów są ograniczone. Zakupiliśmy potrzebne ziemie za nasze własne pieniądze, jednak wykonanie całego projektu pochłonie jeszcze 2,7 miliona dolarów. Nie możemy zbudować infrastruktury tylko w części lub budować ją bardzo powoli zbierając przy okazji pieniądze, ponieważ jest to bardzo kosztowny i powolny proces, a my jesteśmy skupieni na szybkim i pewnym zysku. Jako że zysk z projektu będzie wysoki, użycie ICO do sfinansowania tego projektu jest dla nas o wiele lepsze, aby wykonać go w najszybszym czasie i przejść do wykonywania nowych projektów opartych na ICO.